Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Fizika>Lazeriai ir fraktalinė šviesa

Lazeriai ir fraktalinė šviesa

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Lazerio sukūrimas. Pirmasis - rubino lazeris. Lazerio veikimo principas. Fraktalai. Fox-Li Power metodas. Video grįžtamasis ryšys. Naujovės. Išvados.

Ištrauka

Pastaruoju metu pasaulyje vis plačiau naudojamos lazerinės technologijos. Galima kalbėti net apie savotišką bumą. Pakanka atsiversti "Eurolaser", "Photonics Spectra" bei kitus žurnalus, kad įsitikintum lazerinių technologijų plitimu išsivysčiusių šalių pramonėje.
L. Augulio (1997) teigimu vakarų ekspertai pranašauja itin geras perspektyvas trims sritims:
• Automatizacijai;
• Kompiuterizacijai;
• Lazerinėms technologijoms.
Dabar lazeriai naudojami daugelyje gyvenimo sričių: moksle, medicinoje, karo technikoje, ryšių technikoje, pramonėje ir kt. Lazeris kaip pagrindinė detalė naudojamas šiuose kiekvieną dieną sutinkamuose įrenginiuose: optinių diskų skaitytuvuose, lazeriniuose spausdintuvuose, prekių bar kodo skaitytuvuose. Be to, lazerio technologijų galimybės kasmet plečiasi, lazeriai sparčiai tobulinami.
Su lazerinėmis technologijomis susijusios mokslų kryptys yra gana svarbios Lietuvai. Čia yra keli mokslo centrai (Vilniaus universitete, Fizikos institute, Puslaidininkių fizikos institute), atliekantys mokslinius lazerių tyrimus. Lietuvos mokslininkų darbai aukštai vertinami pasaulyje. Šioje srityje dirba keletas Lietuvos įmonių, kurių pagaminta lazerinė įranga išsikovojo vietą ir pripažinimą tarptautinėje rinkoje. Lietuviški lazeriai gerina Lietuvos įvaizdį.
Lazerinės technologijos svarbios ir Lietuvos pramonei. Rengiami strateginiai planai jai modernizuoti.
R. Asauskas (1997) pabrėžia, kad lazerinės technologijos yra aukštesnio lygio technologijos nei klasikinės nusistovėjusios. Lazerinės technologijos užtikrina kokybę, didelį našumą ir tikslumą, tenkina pačius griežčiausius ekologinius reikalavimus. Dėl to, siekiant Lietuvos pramonės konkurentiškumo Europos, Rytų bei pasaulio rinkose, būtina skubiai ir plačiu mastu modernizuoti Lietuvos pramonę. Siūlomoji lazerių technologija yra viena iš alternatyvų tai atlikti (Asauskas, 1997).
Priverstinio spinduliavimo galimybę pirmą kartą 1916 m. numatė A.Einšteinas. Straipsnyje "Spinduliavimas ir sugertis kvantinės teorijos požiūriu" jis, nagrinėdamas kūno, esančio termodinaminėje pusiausvyroje su aplinka, spinduliavimą, greta sugerties ir savaiminio atomų spinduliavimo įvedė dar trečiąjį elementarųjį procesą – priverstinį spinduliavimą. Jis yra priešingas sugerčiai ir vyksta tada, kai atomo aplinkoje yra fotonas, turintis tą pačią energiją, kaip ir atomo spinduliuojamas fotonas. 1927 m. vienas iš kvantinės mechanikos kūrėjų P. Dirakas išplėtojo kvantinę spinduliavimo teoriją, kuri patvirtino A. Einšteino hipotezę. P. Dirakas įrodė, kad priverstiniu būdu sukurtas fotonas yra visai ekvivalentiškas jį sužadinusiam fotonui – turi ne tik tą pačią energiją, bet ir kryptį bei poliarizaciją. Priverstinio spinduliavimo, kaip ir sugerties, sparta priklauso ne tik nuo šuolio tikimybės, bet ir nuo pradinio lygmens užimtumo. Tad buvo aišku, kad priverstinis spinduliavimas gali įveikti priešingą procesą – sugertį – tik esant neįprastoms sąlygoms, kai viršutiniame sužadintame lygmenyje yra daugiau atomų, negu žemesniame lygmenyje.
Ketvirtajame dešimtmetyje būta svarstymų, kaip gauti tokį inversinį lygmenų užimtumą ir sukelti šviesos stiprinimą, tačiau realių praktinių būdų nebuvo pasiūlyta. Tuo metu dar nežinota, kad kvantiniam generatoriui sukurti reikia ne tik stiprinančios aplinkos, bet ir rezonatoriaus, kuris išskirtų tam tikro dažnio spindulius ir juos rezonansiškai stiprintų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-02-19
DalykasFizikos kursinis darbas
KategorijaFizika
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis1.55 MB
AutoriusIrma
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasStorasta
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasGamtos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lazeriai ir fraktaline sviesa [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 29 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Storasta
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą