Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Fizika>Inercijos momento nustatymas iš kūno parametrų (10)

Inercijos momento nustatymas iš kūno parametrų (10)

  
 
 
1234
Aprašymas

Laboratorinis darbas Nr. M-1. Darbo tikslas: Apskaičiuoti žiedo inercijos momentą iš jo parametrų – masės, išorinio ir vidinio skersmenų. Apskaičiuoti žiedo išorinio ir vidinio skersmenų daugkartinių matavimų paklaidas Stjudento metodu. Apskaičiuoti žiedo inercijos momento netiesioginio matavimo paklaidą. Priemonės. Teorinis darbo pagrindimas. Inercijos momentas. Heigenso – Šteinerio teorema. Išvados.

Ištrauka

Darbo tikslas:
1. Apskaičiuoti žiedo inercijos momentą iš jo parametrų – masės, išorinio ir vidinio skersmenų.
2. Apskaičiuoti žiedo išorinio ir vidinio skersmenų daugkartinių matavimų paklaidas Stjudento metodu.
3. Apskaičiuoti žiedo inercijos momento netiesioginio matavimo paklaidą.

Priemonės:
Tiriamasis žiedas, slankmatis, svarstyklės su svarčiais.

Teorinis darbo pagrindimas:
1.Inercijos momentas. Inercijos momentas ašies atžvilgiu yra svarbi besisukančio objekto (materialaus taško ar kūno) inertiškumo kiekybinė charakteristika. Materialiojo taško inercijos momento ašies O atžvilgiu (1 pav., a) yra to taško masės ir jo nuotolio iki sukimosi ašies kvadrato sandaugai.
Kietojo kūno inercijos momentas ašies O atžvilgiu yra lygus visų jo masės elementų inercijos momentų sumai šios atžvilgiu (1 pav., b).

Kūno inercijos momentas yra fizikinis dydis, kiekybiškai (t.y. konkrečia skaitmenine verte apibūdinantis kūno inertiškumą jo sukamojo judėjimo atveju. Analogiškai kūno inertiškumą slenkamojo judėjimo atveju kiekybiškai įvertina jo masė m. Kaip matyti iš (1), kūno inercijos momento dydis priklauso nuo to kūno masės ir jos pasiskirstymo sukimosi ašies atžvilgiu, t.y. nuo kūno matmenų ir formos. Todėl pažymėtina, jog kūno ar materialaus taško inercijos momentas yra visuomet apskaičiuojamas kurios nors konkrečios ašies atžvilgiu. Geometriškai taisyklingos formos kūnų inercijos momentų formules galima išvesti, taikant apibendrintąją formulę (1).

Heigenso – Šteinerio teorema. Ji yra taikoma tada, kai reikia apskaičiuoti kūno inercijos momentą atžvilgiu ašies, nubrėžtos ne per kūno masės centrą. Pavyzdžiui, jei kūnas sukasi apie ašį (2 pav.), nubrėžtą ne per to kūno masės centrą C, tai gal Heigenso-Šteinerio teoremą kūno inercijos momentas šios ašies atžvilgiu yra lygus to kūno inercijos momentui , apskaičiuotam atžvilgiu ašies O, nubrėžtos per masės centrą O lygiagrečiai , ir to kūno masės m bei atstumo tarp ašių kvadrato sandaugai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFizikos laboratorinis darbas
KategorijaFizika
TipasLaboratoriniai darbai
Apimtis3 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis144.76 KB
AutoriusSimonas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2011 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasA. Liuškys
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasJūrų technikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Inercijos momento nustatymas is kuno parametru (10) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą