Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Fizika>Bendroji fizika (2)

Bendroji fizika (2)

  
 
 
123456
Aprašymas

Paaiškinkite, kas yra kūno inercijos momentas ašies atžvilgiu, kokia jo fizikinė prasmė. Paaiškinkite, nuo ko priklauso kūno inercijos momento skaitinė vertė. Paaiškinkite, 2 ir 3 formulių prasmę, dydžių Δmiri 2 ir dm r2 fizikinę prasmę. Paaiškinkite Heingenso-Šteinerio teoremą. Pateikite jos taikymo pavyzdį. Paaiškinkite atsitiktinių įvertinimo (Sjudento būdu, Gauso būdu) formules ir metodiką. Paaiškinkite,kaip suderinamas skaitmenų(ženklų) skaičius,užrašant matavimo rezultatą kartu su paklaida,pateikite pavyzdžių. Paaiškinkite pagrindinį sukamojo judėjimo dinamikos dėsnį. Pateikite brėžinį ir paaiškinkite jėgos momento ašies atžvilgiu sąvoką. Kaip apibrėžiamas kūno inercijos momentas ašies atžvilgiu, kokia yra jo fizikinė prasmė. Kaip kūno inercijos momentas nustatomas iš jo svyravimų? Išveskite ir paaiškinkite (12) ir (13) formules.Paaiškinkite atsitiktinių paklaidų įvedimo būdus (Stjudento ir Gauso metodu). Išveskite ΔI02P, ΔI2P formules. Paaiškinkite, kaip yra sudaroma laisvųjų svyravimų diferencialinė lygtis. Kaip užrašomas jos sprendinys. Paaiškinkite kas yra amplitudinė ir momentinė poslinkio vertės svyravimų periodas, dažnis, ciklinis dažnis, fazė, pradinė fazė, ir jų matavimo vienetai. Paaiškinkite kaip sudaroma slopinamųjų svyravimų diferenialinė lygtis, kaip užrašomas jos sprendinys. Nubraižykite slopinamųjų svyravimų grafiką, paaiškinkite, kas yra momentinė poslinkio vertė, momentinė amplitudė, pradine amplitudė ir parodykite visus šiuos dydžius lygties sprendinyje ir grafike. Paaiškinkite eksperimentą. Kaip buvo nustatytas slopinimo koeficientas β, pasipriešinimo koeficientas r? Supratimas apie spektrus (linijinius, juostinius ir kt.). Spinduliavimo ir absorbcijos spektrai. Kirchhofo dėsnis. Bugerio dėsnis, absorbcijos koeficiento fizikinė prasmė. Bero dėsnis. Šviesos sąveika su medžiaga. Absorbcija, priverstinis spinduliavimas. Savaiminis spinduliavimas. Bolcmano pasiskirstymas. Medžiaga inversinės būsenos (terpė su neigiama absorbcija). Kodėl šia terpe sklindančios šviesos intensyvumas didėja? OKG veikimo principas. Spinduliavimo kvantinis pobūdis. Planko hipotezė ir formulė. Fotono energija, masė, impulsas. Paaiškinkite elektrostatinio lauko stiprio ir potencialo sąvokas. Koks yra elektrostatinio lauko stiprio ir potencialo ryšys? Užrašyti šį ryšį naudojant gradientą. Lauko stiprio formulės. Paaiškinkite ir skilimus, e-pagavimą. Kurių elementariųjų dalelių virsmų išdava yra šie procesai? (Įrodymo sakė nereikia). Kurie šių izotopų yra nestabilūs ir kodėl? Paaiškinkite tai remdamiesi formule (1). Kokį jie skilimą patirs? Užrašykite skilimo lygtis. Užrašykite - spindulių absorbcijos dėsnį, nusakykite absorbcijos koeficiento fizikinę prasmę. Nuo ko priklauso jo skaitinė vertė? Kokie procesai lemia - spindulių absorbciją? Kaip absorbcijos koeficiento dydis priklauso nuo - kvantų energijos? Pakomentuokite paveiksle pateiktas priklausomybes.

Ištrauka

.Paaiškinkite, kas yra kūno inercijos momentas ašies atžvilgiu , kokia jo fizikinė prasmė.
Inercijos momentas ašies atžvilgiu yra svarbi besisukančio objekto (materialaus taško ar kūno ) inertiškumo kiekybinė charakteristika. Analogiškai kūno inertiškumą slenkamojo judėjimo atveju kiekybiškai įvertina jo manė m. Kūno inercijos momentas yra fizikinis dydis, kiekybiškai apibūdinantis kūno inertiškumą jo sukamojo judėjimo atveju. Kūno inercijos momento dydis priklauso nuo to kūno masės ir jos prisitaikymo sukimosi ašies atžvilgiu, t.y. nuo kūno matmenų ir formos. Todėl pažymėtina, kad kūno ar materialaus taško inercijos momentas yra visuomet apskaičiuojamas kurios nors konkrečios ašies atžvilgiu.Pagal internetą Inercijos momentas, kūno inercijos momentas – fizikinis dydis, lygus kūną sudarančių materialiųjų taškų masių ir jų atstumų kvadratų iki nagrinėjamos sukimosi ašies sandaugų sumai.
2.Paaiškinkite, nuo ko priklauso kūno inercijos momento skaitinė vertė.
Netaisyklingos formos kūnų inercijos momentų skaitmeninės vertės paprastai yra nustatomos įvairiais eksperimentiniais metodais . Pvz ant horizontalios brėžinio plokštumai statmenos ašies O‘ pakabinamas žiedas gali būti nagrinėjamas kaip fizinė svyruoklė. Išvestas iš pusiausvyros padėties, šis žiedas gali svyruoti periodu T, kuris iš lygybės : priklauso nuo to žiedo inercijos momento I2 , apskaičiuoto pakabinimo ašies O‘ atžvilgiu.
3.Paaiškinkite, 2 ir 3 formulių prasmę, dydžių Δmiri 2 ir dm r2 fizikinę prasmę.
Kietojo kūno inercijos momentas ašies O atžvilgiu yra lygus visų jo masės elementų inercijos momentų Δmiri 2 sumai šios ašies atžvilgiu :
Inercijos momentas, kūno inercijos momentas – fizikinis dydis, lygus kūną sudarančių materialiųjų taškų masių ir jų atstumų kvadratų iki nagrinėjamos sukimosi ašies sandaugų sumai.
Jis charakterizuoja kūno inerciją sukamajam judėjimui (Kuo jis didesnis, tuo sunkiau pakeisti kūno kampinį sukimosi greitį). Inercijos momentas priklauso nuo sukamojo daikto formos, matmenų bei sukimosi ašies padėties. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFizikos konspektas
KategorijaFizika
TipasKonspektai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis142.05 KB
AutoriusTriumfas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJankauskas
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasJūrų technikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendroji fizika (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2012-10-17 IP: 188.69.227.96
    admiralrasa sako

    Geras darbas, rekomenduoju.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 8 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Jankauskas
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą